Sztuka codzienności: Makijaż

(The Art of: Make Up)

serial dokumentalny USA 2013   od 12 lat
W skrócie:Szkoła Cinema Makeup School uczy makijażystów, którzy pracują na planie filmowym. Z kolei Gabriela Hernandez z mężem i córką prowadzi firmę wypuszczającą na rynek produkty do makijażu w dawnym stylu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Autorzy dokumentu zmieniają definicję sztuki i udowadniają, że piękno nie kryje się wyłącznie w obrazach i rzeźbach, lecz także w przedmiotach, z którymi stykamy się na co dzień. Kolejne odcinki będą poświęcone m.in. animacji, tatuażom i graffiti. Będzie mowa także o wystroju wnętrz, gotowaniu i projektowaniu odzieży. Kolejne tematy zainteresują natomiast miłośników fryzjerstwa, komiksów czy perfekcyjnego makijażu.

W tym odcinku

Nelly Recchia jest makijażystką, która specjalizuje się w malowaniu ciała. Pracuje w kinie, teatrze, przy produkcji wideoklipów. Szkoła Cinema Makeup School uczy makijażystów, którzy pracują na planie filmowym. Wykładają w niej mistrzowie, choćby Joel Harlow, nagrodzony Oskarem, który często pracuje z Johnnym Deppem. Gabriela Hernandez z mężem i córką prowadzi firmę Besame Cosmetics, która wypuszcza na rynek produkty do makijażu w dawnym stylu.