Szkoła (73)

Szkoła (73)

serial paradokumentalny Polska 2015   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Sylwia ma kompleksy na punkcie swojego biustu. Dziewczyna powiększa piersi silikonowymi wkładkami, by podobać się Jankowi. Iwona odkrywa sekret Sylwii i upokarza dziewczynę przy całej klasie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

Sylwia ma kompleksy na punkcie swojego biustu. Dziewczyna powiększa piersi silikonowymi wkładkami, by podobać się Jankowi. Iwona odkrywa sekret Sylwii i upokarza dziewczynę przy całej klasie. Wychowawczyni, Barbara Gruszka, staje w obronie uczennicy. Kiedy Iwona nadaje przez szkolny radiowęzeł komunikat o silikonowych wkładkach Sylwii, Janek rezygnuje z randki z nastolatką. Za zdemolowanie pracowni komputerowej Nikodem musi pomagać rodzicom w piekarni. Wieczorem w szkole ma odbyć się koncert rockowy, tymczasem gimnazjalista ma dyżur, a rodzice nie zgadzają się, żeby wziął wolne popołudnie. Zdesperowany nastolatek postanawia upozorować napad na piekarnię. Podczas akcji dochodzi do nieprzewidzianego wypadku i chłopiec zostaje postrzelony z wiatrówki przez kolegę.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także