Szkoła (61)

Szkoła (61)

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Luiza jest zazdrosna o Donatę, która spotyka się z jej byłym chłopakiem. W szkole rozgłasza, że jest ona prostytutką. Adam ma trafić pod opiekę ciotki. Jej syn chce się go pozbyć.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

Po kolejnej sprzeczce Luiza rozstaje się z Igorem. Następnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że chłopak chodzi z jej koleżanką z klasy, Donatą. Luiza sądzi, że dziewczyna już wcześniej spotykała się z Igorem i postanawia się na niej zemścić. Pisze kompromitujący list i podpisuje imieniem koleżanki. W szkole próbuje rozpuścić plotkę, że Donata jest prostytutką i na imprezie spała z kilkoma chłopakami. 14-letni Adam to nowy uczeń gimnazjum. Jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Chłopca chce adoptować ciotka. Kobieta umieszcza go w pokoju swojego syna, Brunona. Ten jest wściekły. Aby zrobić miejsce na drugie łóżko rodzice zabrali mu komputer. Chłopak chce, żeby Adam trafił do domu dziecka. Zamierza wrobić przybranego brata w kradzież telefonu nauczyciela.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także