Szkoła (59)

Szkoła (59)

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Rafał wstydzi się tego, że jego rodzice nie mają pieniędzy. Jeszcze 2 miesiące temu był jednym z najbogatszych w klasie i razem z kolegą robili żarty biedniejszym uczniom.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

Rafał wstydzi się tego, że jego rodzice nie mają pieniędzy. Jeszcze 2 miesiące temu był jednym z najbogatszych w klasie i razem z kolegą robili żarty biedniejszym uczniom. Kiedy Krystian dowiaduje się prawdy, zaczyna wyśmiewać się z kolegi. Nikt z klasy nie staje w jego obronie. Nastolatek ma dosyć poniżania ze strony kolegów i chce zostać wyrzucony z gimnazjum. Natalia i Grzesiek zagrali tytułowe role w szkolnym przedstawieniu "Romeo i Julia". Od tamtej pory są parą. Jednak dziewczyna zaczyna podejrzewać, że Grześkowi podoba się niania jej rocznego braciszka. 13-latka boi się, że ukochany zostawi ją dla atrakcyjnej opiekunki. Zdesperowana dziewczyna postanawia upozorować porwanie brata, by udowodnić rodzicom, że studentka jest złą opiekunką.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także