Supełkowe ABC (57)

program dla dzieci   b.o.
W skrócie:Program skierowany do rodziców, którzy nie znają języka migowego, co znacznie utrudnia im komunikację z niedosłyszącymi dziećmi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Uszkodzenia słuchu utrudniają normalne funkcjonowanie wielu mieszkańcom Polski. Program, powstający przy współpracy z łódzkim oddziałem Polskiego Związku Głuchych, jest skierowany do rodziców, którzy nie znają języka migowego, co utrudnia im komunikację z niedosłyszącymi dziećmi. Jego bohaterem jest sympatyczny Supełek. Autorzy programu pomagają dzieciom poznawać kolory, pory roku, literki, cyferki, a także zachęcają je do zabaw plastycznych oraz inscenizacji.

Dzieci poznają słowo dom. Supełkowa bajeczki opowiada o Ali, która pewnego dnia nie miała ochoty wstać z łóżka. Supełek postanawia pospacerować w deszczu. Na taki spacer musi zabrać parasol i kalosze. Mali widzowie nauczą się również robić kwiaty z butelek po napojach i plastelinowy parasol. W poradach dla rodziców Tomasz Romanowski, pedagog, wyjaśni, kiedy w polskim języku migowym jest używany alfabet palcowy, a kiedy znak migowy.

Zobacz także