Supełkowe ABC (56)

program dla dzieci   b.o.
W skrócie:Program skierowany do rodziców, którzy nie znają języka migowego, co znacznie utrudnia im komunikację z niedosłyszącymi dziećmi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Uszkodzenia słuchu utrudniają normalne funkcjonowanie wielu mieszkańcom Polski. Program, powstający przy współpracy z łódzkim oddziałem Polskiego Związku Głuchych, jest skierowany do rodziców, którzy nie znają języka migowego, co utrudnia im komunikację z niedosłyszącymi dziećmi. Jego bohaterem jest sympatyczny Supełek. Autorzy programu pomagają dzieciom poznawać kolory, pory roku, literki, cyferki, a także zachęcają je do zabaw plastycznych oraz inscenizacji.

Mali widzowie poznają znak w polskim języku migowym oznaczający słowo "kot", a także liczbę 17. Ala i Antek w lesie spotykają nieznane im zwierzę. Supełek postanawia poszukać wiosny. W plastycznych zabawach dzieci zrobią jeża z plasteliny i wykałaczek, a z papierowych, okrągłych talerzyków wykonają słońce i księżyc. Pedagog Tomasz Romanowski odpowie na pytanie, czy w polskim języku migowym istnieją regionalizmy.

Zobacz także