Starożytni kosmici: Replikanci (12)

Starożytni kosmici

sezon 10 odc. 12: Replikanci

(Ancient Aliens: The Replicants)

serial dokumentalny USA 2016   od 12 lat
W skrócie:Około 1,5 miliarda osób sądzi, że dusza po śmierci człowieka odbywa wędrówkę. Twórcy szukają odpowiedzi na pytanie, czy to naturalna kontynuacja życia, czy może proces mający większy cel.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy serii poszukują na Ziemi śladów, które kosmici zostawiali na niej przez ostatnie 75 milionów lat - od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po Amerykę współcześnie. W kolejnych odcinkach będą zbierać historyczne dokumenty i dzieła sztuki, które sugerują spotkania z pozaziemską cywilizacją. Uporządkują też współczesne doniesienia o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Twórcy spróbują potwierdzić wiarygodność tych źródeł i zbadać ich wpływ na nasz świat - zwłaszcza na rozwój techniki.

W tym odcinku

Ponad półtora miliarda ludzi na całym świecie wierzy, że dusza po śmierci dusza odradza się w innym ciele. Wielu naukowców prowadzi badania nad reinkarnacją, gromadząc m.in. relacje osób, które szczegółowo opisują swoje poprzednie wcielenia. Koncepcja ducha opuszczającego ludzkie ciało w momencie śmierci i wnikającego w kolejnego człowieka w chwili narodzin pojawiała się w wielu dawnych kulturach. Zwolennicy teorii paleoastronautyki sugerują, że nasi kosmiczni przodkowie specjalnie zaprojektowali ludzkie ciało tak, aby służyło jako powłoka dla pozaziemskich bytów. Jeśli reinkarnacja naprawdę zachodzi, trzeba zapytać o cel wędrówki dusz - być może znajduje się on poza naszą planetą.

Zobacz także