Starożytni kosmici 3: Kosmici i zaginione światy (8)

Starożytni kosmici 3: Kosmici i zaginione światy (8)

(Ancient Aliens 3: Aliens and Lost Worlds)

serial dokumentalny USA 2011   od 12 lat
W skrócie:Dokumentaliści zastanawiają się, czy wśród szczątków dawnych cywilizacji przetrwały ślady, będące dowodem na kontakty ludzi z kosmitami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Trzeci sezon popularnej serii badającej tezy paleoastronautyki, czyli paranauki, która zakłada, że w dziejach Ziemi wielokrotnie dochodziło do ingerencji pozaziemskich. Jednym z najbardziej znanych propagatorów tej teorii jest Erich von Däniken. W poszczególnych odcinkach twórcy programu analizują różne wydarzenia historyczne, szukając dowodów na działanie obcych. Biorą pod lupę m.in. niewyjaśnione zjawiska na Dzikim Zachodzie, potwory z mitów greckich czy święte miejsca w różnych religiach.

W tym odcinku

Tym razem twórcy serii dociekają, czy ruiny zniszczonych cywilizacji kryją ślady przybyszów z kosmosu. Zagadkowe reliefy w Copán, stolicy Majów, mogą sugerować, że władcami starożytnego państwa byli potomkowie istot pozaziemskich. W programie jest również mowa o słynnych kamiennych posągach z Wyspy Wielkanocnej oraz o znaczeniu rysunków z Nazca. Autorzy cyklu zastanawiają się, czy to możliwe, by te olbrzymie symbole były próbą przywołania gwiezdnych bogów.

Zobacz także