Sława i chwała: Koniec pięknego lata (6/7)

Sława i chwała: Koniec pięknego lata (6/7)

7.0/10
serial historyczny Polska 1997   od 12 lat
Występują:Jan Frycz, Maria Gładkowska, Olgierd Łukaszewicz, Krzysztof Globisz
Reżyseria:Kazimierz Kutz
W skrócie:W sierpniu 1939 Elżbieta Szyllerówna śpiewa w filharmonii pieśni swego brata Edgara. Alo wyjeżdża do Anglii, Antek idzie do wojska.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Adaptacja powieści Jarosława Iwaszkiewicza. Dzieje rodu Myszyńskich, Royskich i Gołąbków, ukazane na tle przemian historycznych od 1914 roku do końca II wojny światowej. Idealizm młodych bohaterów ściera się z brutalnością wojennej rzeczywistości, ale również z życiem codziennym Międzywojnia.

W tym odcinku

W sierpniu 1939 roku na koncercie w filharmonii Elżbieta Szyllerówna śpiewa pieśni swego brata Edgara. Tymczasem Alo wyjeżdża do Anglii, Antek idzie do wojska, a księżna Bilińska udaje się za granicę. Mimo nadchodzącej wojny Spychała decyduje się zostać w kraju. We wrześniu wszyscy żołnierze z plutonu Antka giną i tylko jemu udaje się ujść z życiem. Rozpoczyna się masowa ucieczka ludności z Warszawy. Gołąbkowie jadą samochodem do Pustych Łąk. Po drodze obcy ludzie zmuszają Franciszka, by odwiózł do szpitala ranną kobietę. Ola z dziećmi jedzie dalej sama. Jej mąż przepada bez wieści. W Pustych Łąkach kobieta spotyka swoją dawną miłość - Spychałę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)