Rzym (2/12)

Rzym (2/12)

(Rome: How Titus Pullo Brought Down the Republic)

serial historyczny Wielka Brytania/USA 2005   dla dorosłych
Występują:Ciarán Hinds, Polly Walker, Kevin McKidd, Ray Stevenson
Reżyseria:Michael Apted
W skrócie:Cezar wysyła Marka Antoniusza do Rzymu, aby zawarł ugodę z senatem. Pompejusz odrzuca kompromis. Senat ogłasza Cezara wrogiem publicznym, a Cezar rusza z armią na Rzym...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozpoczyna się w 52 r. p.n.e. Gajusz Juliusz Cezar podbił Galię. Wraca do Rzymu z tysiącami lojalnych żołnierzy i z planem zmian. Arystokracja jest wystraszona siłą Cezara. W obawie grozi mu oskarżeniem o zbrodnie wojenne. Przyjaciel i mentor Cezara, Pompejusz Wielki, próbuje wzniecić bunt, aby utrzymać władzę. Dwaj żołnierze Cezara, Lucjusz Vorenus i Tytus Pullo, udaremniają plany Pompejusza. W ten sposób zdobywają zaufanie Cezara i jego rodziny. Od tej pory drogi życia tych legionistów i Cezara, Marka Antoniusza, Kleopatry i młodego Oktawiusza Gajusza, w przyszłości Oktawiana Wielkiego, pierwszego imperatora Rzymu, przeplatają się. Żołnierze stają się świadkami wielkich wydarzeń zachodzących w czasach Juliusza Cezara. Najnowszy serial wyprodukowany przez HBO otrzymał nominację do tegorocznych Złotych Globów w dwóch kategoriach: najlepszy serial telewizyjny i najlepsza rola kobieca w serialu obyczajowym (Polly Walker).

W tym odcinku

Marek Antoniusz jest nowym trybunem plebsu. Cezar wysyła go do Rzymu, aby wynegocjował kompromis z senatem. Towarzyszą mu Vorenus, Pullo i Oktawiusz. Ludność wita z entuzjazmem Antoniusza. Katon i Pompejusz nadal są pewni swojej pozycji. Tradycjonalista Vorenus i zwolennik zmian Pullo zatrzymują się u Atii. Po siedmiu latach nieobecności, Vorenus dociera do domu. Jego żona Niobe pokazuje mu małe dziecko, które jest ich wnukiem, synem trzynastoletniej córki Vorenusa. Marek Antoniusz żąda od senatu immunitetu oraz prowincji z jednym legionem. Pompejusz jest oburzony i odrzuca kompromis. Chce oskarżyć Cezara o prowadzenie nielegalnej wojny i zdradę stanu. Po bójce w karczmie ranny Pullo trafia domu Vorenusa. Pompejusz obmyśla ultimatum, które ma odebrać Cezarowi władzę. Wniosek zostaje zgłoszony. W senacie dochodzi do awantury, która zagłusza veto Marka Antoniusza. Cezara ogłoszono wrogiem publicznym. W odpowiedzi Cezar rusza na Rzym.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)