Rosja według Vinniego Jonesa (1)

Rosja według Vinniego Jonesa (1)

(Vinnie Jones: Russia's Toughest: Poacher Squad)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2013   od 12 lat
W skrócie:Vinnie jedzie na Kamczatkę, by dołączyć do strażników walczących z kłusownikami. Od ich umiejętności zależy życie wielu zamieszkujących ten region niedźwiedzi brunatnych i czerwonych łososi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Były piłkarz Vinnie Jones zasłynął z brutalnej gry, za którą często wyrzucano go z boiska, ale i przyniosła mu ona sławę. Zaczął grać w hollywoodzkim kinie akcji, odtwarzając role czarnych charakterów. Tym razem musi zmierzyć się z prawdziwymi twardzielami już poza planem filmowym. W Rosji spotka się bowiem z ludźmi, którzy na co dzień pracują w niebezpiecznych warunkach. Na Kamczatce towarzyszy strażnikom pilnującym okolicy przed kłusownikami polującym na niedźwiedzie. Pojedzie też pociągiem za koło polarne wraz z pracownikiem kolei. Pomoże myśliwym schwytać renifera. Zobaczy też, jak wygląda praca ochroniarzy, którzy strzegą bogatych Rosjan przed porwaniami.

W tym odcinku

Vinnie jedzie na Kamczatkę, by dołączyć do grona strażników, którzy walczą z miejscowymi kłusownikami. Od ich umiejętności zależy życie wielu żyjącym w tamtym regionie niedźwiedzi brunatnych i czerwonych łososi, które nieustannie są celem myśliwych. Jones ma okazję przekonać się, jak niebezpieczna jest praca strażników, którzy często muszą stawiać czoła doskonale uzbrojonym gangom kłusowników, a przy tym uważać na żyjące w lasach drapieżniki.