Rajski apartament

Rajski apartament

6.9/10 7.2/10

(The Paradise Suite)

DRAMAT OBYCZAJOWY Bułgaria/Holandia/Szwecja 2015   dla dorosłych
Występują:Anjela Nedyalkova, Boris Isaković, Isaka Sawadogo, Erik Adelöw
Reżyseria:Joost van Ginkel
W skrócie:Amsterdam. Sześcioro imigrantów stawia czoła przeciwnościom losu. Bułgarska modelka (Anjela Nedyalkova) zostaje zmuszona do prostytucji. Yaya (Isaka Sawadogo) z Afryki stara się pomagać uchodźcom.
Emigranckie losy - a wraz z nimi niespełnione aspiracje i zawiedzione nadzieje - krzyżuje się w wynajętym mieszkaniu w Amsterdamie. Gorzkie mimo manifestowanej empatii i nader poetyckiej oprawy.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

We współczesnym Amsterdamie sześcioro imigrantów stawia czoła przeciwnościom losu. Aspirująca bułgarska modelka Jenya (Anjela Nedyalkova) przybyła do stolicy Holandii na sesję zdjęciową. Niestety, została dotkliwie pobita i zgwałcona, a później zmuszona do prostytucji. Yaya (Isaka Sawadogo), który sam pochodzi z pogrążonego w chaosie afrykańskiego państwa, robi wszystko, aby poprawić warunki życia uchodźców. Serbski zbrodniarz wojenny Ivica (Boris Isakovic) dopiero co został ojcem i właśnie uzmysławia sobie, że nigdy nie będzie w stanie odpokutować za swoje grzechy. Bośniaczka Seka (Jasna Djuricic) pała pragnieniem zemsty. Tymczasem powszechnie ceniony szwedzki dyrygent (Magnus Krepper) dochodzi do wniosku, że zamiłowanie do muzyki wpływa niszczycielsko na jego relacje z synem (Erik Adelöw). Produkcja została bardzo ciepło przyjęta na Holenderskim Festiwalu Filmowym, zdobywając nagrody dla najlepszego filmu i scenariusza.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)