Poszukiwacze złota: W trudnej sytuacji (1)

Poszukiwacze złota: W trudnej sytuacji (1)

(Yukon Gold 2: Behind the Eight Ball)

serial dokumentalny Kanada 2014   od 12 lat
W skrócie:W Jukonie rozpoczyna się sezon poszukiwań złota. Spóźniona wiosna i gwałtownie spadające ceny kruszcu zmuszają górników do ciężkiej pracy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Poszukiwacze złota nad rzeką Klondike w Jukonie ryzykują życie, aby wydobyć szlachetny kruszec. Oprócz często występujących trudnych warunków atmosferycznych, dodatkową przeszkodą są psujące się maszyny. Oczywiście nie brakuje również niezwykle zaciętej rywalizacji między górnikami. "Gorączka złota" nad rzeką Klondike w Jukonie w Kanadzie rozpoczęła się w 1896 roku. Pomimo postępu technologicznego życie górników nie zmieniło się znacznie od tego czasu. Cenny kruszec na światowych rynkach stoi na rekordowym poziomie, co sprawia, że poszukiwacze nie baczą na niebezpieczeństwo, marząc o zdobyciu prawdziwej fortuny.

W tym odcinku

Sezon wydobywczy znów rozpoczęty. W pierwszym tygodniu prac Karl staje do wyścigu o 100 uncji złota. Z kolei Ken rozważa koszty współpracy z chętnym do pomocy, ale nieuważnym partnerem. Z problemami musi zmierzyć się również Wielki Al.

Zobacz także