Poszukiwacze skarbów: Hatfieldowie i McCoyowie (8/16)

(Diggers: Hatfields and McCoys)

serial dokumentalny USA 2013   od 12 lat
W skrócie:KG i Ringy przybywają do Kentucky, na miejsce najsłynniejszego, choć bardzo słabo udokumentowanego, sporu w historii Stanów Zjednoczonych - konfliktu Hatfieldów z McCoyami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

George'a "Kinga" Wyanta i jego towarzysza Tima "Ringmastera" Saylora połączyła pasja poszukiwań skarbów za pomocą wykrywacza metalu. Hobbyści przemierzają Stany Zjednoczone, chcąc odnaleźć wyjątkowe przedmioty - materialne świadectwa historii. Ich entuzjazm jest zaraźliwy, poczucie humoru - nieco dziwaczne, a słownictwo - jedyne w swoim rodzaju. King i Ringmaster nie kierują się chęcią zysku, lecz ciekawością. Przedmioty, które znajdują, są pretekstem do opowiedzenia dziejów tych zapomnianych rzeczy. Wyant i Saylor są zapraszani przez właścicieli posesji, historyków i archeologów, którzy pragną wydobyć historię ukrytą pod ziemią.

W tym odcinku

KG i Ringy przybywają do Kentucky, na miejsce najsłynniejszego sporu w historii Stanów Zjednoczonych. Do tej pory znaleziono niewiele artefaktów, które mogłyby stanowić informacje o przebiegu konfliktu Hatfieldów z McCoyami. Duet poszukiwaczy skarbów zamierza to zmienić.

Zobacz także