Poszukiwacze historii (86)

serial dokumentalny Polska 2018   od 12 lat
W skrócie:W miejscowości Drzycim w 1091 roku wojska Władysława Hermana stoczyły bitwę z Pomorzanami. Widzowie przekonają się, czy Olaf Popkiewicz i Sebastian Witkowski trafią na pozostałości tamtych wydarzeń.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 30 października
za 4 dni
13:30 Polsat Doku

Opis

Olaf Popkiewicz oraz Sebastian Witkowski wykopią z ziemi kolejne, zapomniane skarby. W tym sezonie znajdą wóz pancerny Panhard i odwiedzą bieszczadzkie ostępy, próbując odnaleźć ślady burzliwych walk armii rosyjskiej i austriackiej w okresie I wojny światowej. Odkryją też tajemnice koszar 8 Pułku Strzelców Konnych w Chełmnie i przeprowadzą eksplorację na niemieckim poligonie lotnictwa bombowego w poszukiwaniu bomby betonowej.

W tym odcinku

W miejscowości Drzycim 5 kwietnia 1091 roku wojska księcia Władysława Hermana stoczyły krwawą bitwę z Pomorzanami. Tysiąc lat później, we wrześniu 1939 roku pod naporem armii Trzeciej Rzeszy przez te tereny cofają się jednostki Wojska Polskiego, pozostawiając militarne ślady swojej obecności. Widzowie przekonają się, czy Olaf Popkiewicz oraz Sebastian Witkowski, trafią na pozostałości tamtych wydarzeń.

Zobacz także