Poszukiwacze fortuny 4: W obliczu śmierci (6)

Poszukiwacze fortuny 4: W obliczu śmierci (6)

(Prospectors 4: Widow Maker)

serial dokumentalny Kanada 2015   od 12 lat
W skrócie:Dwayne Hall musi oczyścić wyrobisko z 30 ton kamieni, jakie po osunięciu się skały przykryły teren. Rodzina Dorris przygotowuje się do usunięcia skały osadowej, która nie pozwala kontynuować prac.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 28 lutego
pojutrze
13:10 Polsat Viasat Explore (z napisami)

Opis

Poszukiwacze fortuny wyruszają na wysokość ponad 4000 metrów w Góry Skaliste w Kolorado, gdzie powietrze zawiera o połowę mniej tlenu, a wiatr może mieć siłę huraganu. Niegościnne miejsce swoim naturalnym bogactwem przyciąga jednak wielu śmiałków, którzy marzą o dużym zysku. Łowcy skarbów muszą ponownie stawić czoło matce naturze. Nieprzewidywalna pogoda w górach utrudnia im gorączkowe poszukiwania. W podziemnym tunelu Richowi udaje się znaleźć rzadki baryt, fluoryt i kwarc. Trafia również na unikatowe ślady górników sprzed 100 lat. Dwayne z nowymi towarzyszami odkrywają cenne złoża akwamarynu. Amanda pracuje z Jessicą, doświadczoną poszukiwaczką turmalinu w Kalifornii. Kobiety kopią w dobrym miejscu i wkrótce stają się szczęśliwymi posiadaczkami hematytu. Z kolei Cardwellowie decydują się wrócić na swoje rodzinne stanowisko wydobywcze. Dotychczas nieustraszonym łowcom udało się znaleźć kamienie i minerały warte miliony dolarów. Nieprzystępne Góry Skaliste w Kolorado wciąż jeszcze chowają nieodkryte skarby. Poszukiwacze fortuny udowodnią to w kolejnej serii.

W tym odcinku

Dwayne Hall musi oczyścić swoje wyrobisko z 30 ton kamieni, jakie po osunięciu się skały przykryły teren. Rodzina Dorris przygotowuje się do usunięcia skały osadowej, która nie pozwala kontynuować prac. Rich Frettered schodzi do kopalni w poszukiwaniu fluorytu. Dwayne uczy swojego wnuczka. Ma nadzieję, że 15-latek przejmie po nim schedę.

Zobacz także