Północ - Południe. Księga 2 (7/12)

Północ - Południe. Księga 2 (7/12)

(North and South II)

serial obyczajowy USA 1986   od 12 lat
Występują:Patrick Swayze, James Read, Lesley-Anne Down, Hal Holbrook
Reżyseria:Kevin Connor
W skrócie:Ranny Orry Main przedostaje się do jankeskiego szpitala. Na miejscu spotyka Virgilię Hazard, którą nie darzy sympatią. W czasie długich rozmów ich wzajemna niechęć względem siebie powoli ustaje.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Trwa wojna secesyjna. Wieloletnia przyjaźń Orry'ego Maina (Patrick Swayze) i George'a Hazarda (James Read) zostaje wystawiona na próbę. Służąc w różnych armiach, muszą stanąć po przeciwnych stronach barykady. Orry zostaje generałem konfederatów, zaś George wojskowym doradcą Abrahama Lincolna. Nie tylko na froncie sytuacja staje się dramatyczna. Pozostawione rodziny ledwo radzą sobie w trudnej rzeczywistości. Niestety nie wszyscy wykazują się uczciwością. Elkanah Bent (Philip Casnoff), zaciekły przeciwnik Orry'ego i George'a, wykorzystuje czas wojny do nielegalnego wzbogacania się. Wydaje się, że konflikt między Północą a Południem szybko się nie zakończy.

W tym odcinku

Ranny Orry Main przedostaje się do jankeskiego szpitala. Na miejscu spotyka Virgilię Hazard, którą nie darzy sympatią. W czasie długich rozmów ich wzajemna niechęć względem siebie powoli ustaje. Orry, w obawie przez federalnym więzieniem, nadużywa zaufania kobiety.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)