Pod wspólnym niebem: Uchodźca (7/12)

Pod wspólnym niebem: Uchodźca (7/12)

3.3/10
serial komediowy Polska 2017   od 12 lat
Występują:Marek Bukowski, Paulina Śmigielska, Piotr Szwedes, Anna Samusionek
Reżyseria:Marek Śledziewski
W skrócie:Bartek kontynuuje swoją intrygę i próbuje zniechęcić Romana i Julię do siebie. Sugeruje dziewczynie, że Montecki jest biseksualistą, ona jednak stwierdza, że w ogóle jej to nie przeszkadza.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie dwóch rodzin, Monteckich i Kapuleckich, które przez splot przypadkowych zdarzeń zmuszone są zamieszkać pod jednym dachem w warszawskim lofcie. Sytuacja ta doprowadza do licznych zabawnych, konfliktów, zwłaszcza że rodziny dzieli wszystko - od poglądów po styl życia. Andrzej Montecki (Marek Bukowski), wykładowca, jego młoda konkubina Dżesika (Paulina Śmigielska) oraz syn z pierwszego małżeństwa, Roman (Przemysław Furdak), to ludzie nowocześni, liberalni i z wyższością traktujący ludzi o innych priorytetach. Głowa drugiej rodziny - Bożydar Kapulecki (Piotr Szwedes), objął właśnie posadę wiceministra, a jego żona Bożena (Anna Samusionek) zasiada w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa. Kapuleccy mają czwórkę dzieci - trzech synów i nastoletnią Julię, przebywającą na pielgrzymce w Meksyku. Wkrótce jednak między przedstawicielami młodego pokolenia rodzi się płomienne uczucie. Inspiracją dla serialu Śledziewskiego jest dramat Szekspira "Romeo i Julia".

W tym odcinku

Bartek kontynuuje swoją intrygę i próbuje zniechęcić Romana i Julię do siebie. Sugeruje dziewczynie, że Montecki jest biseksualistą, ona jednak uważa, że można go wyleczyć, i nie przeszkadzają jej odmienne poglądy sąsiadów. Roman z kolei chce pokazać się z jak najlepszej strony, by przekonać do siebie rodziców dziewczyny. Tymczasem Monteccy z Wroną namawiają go do uwiedzenia i porzucenia Julii, by zmusić Kapuleckich do wyprowadzki - jednak ten nie daje się przekonać. Alex nadaje wywiad z Bożydarem w WTO w kwestii przyjmowania uchodźców. Wkrótce Wrona, przebrany za obcokrajowca, z ukrytą w turbanie kamerą odwiedza Kapuleckich. Nieoczekiwanie Roman szczuje przebierańca yorkami i kolejna intryga zostaje zdemaskowana.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)