Pod wspólnym niebem: Służebność przechodu (8/12)

Pod wspólnym niebem: Służebność przechodu (8/12)

3.3/10
serial komediowy Polska 2017   od 12 lat
Występują:Marek Bukowski, Paulina Śmigielska, Piotr Szwedes, Anna Samusionek
W skrócie:Podczas treningu Bartek dowiaduje się, że Roman zakochał się w Julii. Zszokowany tą wiadomością mdleje. Ratownicy muszą wyciągnąć go przez okno, które wciąż jest jedynym wyjściem dostępnym Monteckim.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie dwóch rodzin, Monteckich i Kapuleckich, które przez splot przypadkowych zdarzeń zmuszone są zamieszkać pod jednym dachem w warszawskim lofcie. Sytuacja ta doprowadza do licznych zabawnych, konfliktów, zwłaszcza że rodziny dzieli wszystko - od poglądów po styl życia. Andrzej Montecki (Marek Bukowski), wykładowca, jego młoda konkubina Dżesika (Paulina Śmigielska) oraz syn z pierwszego małżeństwa, Roman (Przemysław Furdak), to ludzie nowocześni, liberalni i z wyższością traktujący ludzi o innych priorytetach. Głowa drugiej rodziny - Bożydar Kapulecki (Piotr Szwedes), objął właśnie posadę wiceministra, a jego żona Bożena (Anna Samusionek) zasiada w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa. Kapuleccy mają czwórkę dzieci - trzech synów i nastoletnią Julię, przebywającą na pielgrzymce w Meksyku. Wkrótce jednak między przedstawicielami młodego pokolenia rodzi się płomienne uczucie. Inspiracją dla serialu Śledziewskiego jest dramat Szekspira "Romeo i Julia".

W tym odcinku

Dżesika jest zazdrosna o młodą, piękną Julię, odkąd tylko dziewczyna pojawiła się w mieszkaniu, i zamierza jak najszybciej pozbyć się Kapuleckich z loftu. Bożena jest przerażona przyspieszonym dojrzewaniem Julii. Wiktoria natomiast postanawia potajemnie pomóc dziewczynie w spełnieniu miłości. Bartek wciąż próbuje zniechęcić młodych do siebie. Jednak podczas treningu ze sztangą dowiaduje się, że Roman mimo wszystko zakochał się w Julii. Zszokowany tą wiadomością mdleje. Ratownicy muszą wyciągnąć go przez okno, które wciąż jest jedynym wyjściem dostępnym Monteckim. Nowopolski wpada na pomysł, żeby nasłać na Kapuleckich opieką społeczną i BHP za utrudnianie działania służbom ratowniczym. Wrona przypomina sobie o prawie służebności przechodu, które mówi o konieczności udostępnienia normalnego dojścia do posesji. Wkrótce zapada decyzja o budowie muru w poprzek salonu loftu, który zapewniłby minimum intymności rodzinie wiceministra. Między zwaśnionymi rodzinami oraz Romanem i Julią dochodzi do poważnej wojny.

Występują (pokaż wszystkich)