Pod wspólnym niebem: Silvergold (3/12)

Pod wspólnym niebem: Silvergold (3/12)

3.3/10
serial komediowy Polska 2017   od 12 lat
Występują:Marek Bukowski, Paulina Śmigielska, Piotr Szwedes, Anna Samusionek
Reżyseria:Marek Śledziewski
W skrócie:Bożydar wzywa ducha dziadka Kapulheima. Zjawa przekazuje kolejne niejasne wskazówki dotyczące miejsca ukrycia rzekomego skarbu. Monteccy knują intrygę, by wypłoszyć Kapuleckich z loftu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie dwóch rodzin, Monteckich i Kapuleckich, które przez splot przypadkowych zdarzeń zmuszone są zamieszkać pod jednym dachem w warszawskim lofcie. Sytuacja ta doprowadza do licznych zabawnych, konfliktów, zwłaszcza że rodziny dzieli wszystko - od poglądów po styl życia. Andrzej Montecki (Marek Bukowski), wykładowca, jego młoda konkubina Dżesika (Paulina Śmigielska) oraz syn z pierwszego małżeństwa, Roman (Przemysław Furdak), to ludzie nowocześni, liberalni i z wyższością traktujący ludzi o innych priorytetach. Głowa drugiej rodziny - Bożydar Kapulecki (Piotr Szwedes), objął właśnie posadę wiceministra, a jego żona Bożena (Anna Samusionek) zasiada w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa. Kapuleccy mają czwórkę dzieci - trzech synów i nastoletnią Julię, przebywającą na pielgrzymce w Meksyku. Wkrótce jednak między przedstawicielami młodego pokolenia rodzi się płomienne uczucie. Inspiracją dla serialu Śledziewskiego jest dramat Szekspira "Romeo i Julia".

W tym odcinku

Bożydar próbuje w środku nocy wezwać ducha dziadka Kapulheima. Duch przenika przez ścianę do graciarni i ujawnia się Dżesice i Andrzejowi. Zjawa przekazuje Kapuleckiemu kolejne niejasne wskazówki co do miejsca ukrycia rzekomego skarbu. Kiedy nad ranem Roman podziwia zdjęcie Julii, w jego pokoju pojawia się Bartek, który zachwyca się nieokiełznanym wystrojem mikrolokum Monteckich. Znajomy poznał już wcześniej Julię przez internet i stara się nie dopuścić, by również Roman ją namierzył. Brnie w swoją miłosną intrygę i przesyła dziewczynie wiersz Monteckiego jako swoje dzieło. Natomiast Paweł, dostarczając Kapuleckim rządową prasę, wdaje się w dyskusję na temat afer finansowych. Kiedy zaś Gaweł przynosi prasę liberalną, okazuje się, że została zamówiona przez Monteckich, którzy nie mają pieniędzy, by za nią zapłacić. Dżesika pyta Bożenę o dobrą szkołę rodzenia i badania USG. Dziewczyna chce skorzystać z tych usług dla swojej suczki Britney, by na podstawie zdiagnozowanej liczby szczeniaków ubiegać się o kredyt. Wrona udziela Alexowi wywiadu w WTO. Twierdzi, że ci, którzy złożyli swój majątek w jego piramidzie finansowej Silvergold, sami są sobie winni. Monteccy knują intrygę, by wypłoszyć Kapuleckich z loftu. Wrona w tym celu przebiera się za zjawę. Mecenas jednak trafia na prawdziwego ducha Kapulheima.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także