Oszukany umysł (3/4)

(Katherine Mills: Mind Games)

program rozrywkowy Wielka Brytania 2014
W skrócie:Katherine Mills pokaże, jak czynniki zewnętrzne wpływają na podejmowanie decyzji. Widzowie będą świadkami niezwykłych eksperymentów. Prowadząca dowiedzie, że dotykiem można odczytać PIN do bankomatu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Katherine Mills pokazuje, jak ludzie są bardzo przewidywalni i podatni na sugestię, mimo pozornej kontroli nad działaniami i decyzjami. Widzowie dowiedzą się, jak można oszukać mózg. Katherine Mills łączy nadzwyczajną znajomość psychologii z zadziwiającymi sztuczkami i iluzją. Przez całe życie różne elementy otoczenia podświadomie wpływają na ludzi, nawet kiedy człowiek jest przekonany, że działa jedynie zgodnie z własną wolą. Osoby, które biorą udział w zapierających dech w piersi eksperymentach prowadzącej, są zdezorientowane i zaskoczone figlami, które płata im ich własny umysł.

Katherine Mills pokaże, jak bardzo czynniki zewnętrzne determinują decyzje podejmowane każdego dnia przed dorosłych ludzi. Widzowie będą świadkami niezwykłych eksperymentów. Prowadząca udowodni, że dotykiem dłoni można odczytać czyjś PIN do bankomatu lub myślami i "na odległość" spowodować, by konkretna osoba do nas zadzwoniła. Widzowie przekonają się też, czy można myślami nakłonić człowieka, by z setek tysięcy książek zgromadzonych w gigantycznej bibliotece wybrał tę konkretną. Ekspertka pokaże, jak opuszkami palców "słucha się" muzyki. Zdradzi także, czy można odgadnąć, kto nas obserwuje, gdy tej osoby nie widzimy.