Okupowani: Grudzień, część 2 (10-ost.)

Okupowani: Grudzień, część 2 (10-ost.)

(Occupied)

serial sensacyjny Francja/Szwecja/Norwegia 2015   od 12 lat
Występują:Ingeborga Dapkunaite, Ragnhild Gudbrandsen, Kristin Braut-Solheim, Selome Emnetu
Reżyseria:John Andreas Andersen
W skrócie:Berg udziela wywiadu dla amerykańskiej telewizji, który sugeruje, że USA są sojusznikami Norwegii. Amerykański ambasador jest wściekły. Ugrupowanie Wolna Norwegia oferuje Bergowi schronienie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niedaleka przyszłość. Z powodu wojny domowej na Bliskim Wschodzie zostaje wstrzymane wydobycie surowców w tym regionie. Jednym z największych dostawców ropy naftowej i gazu jest Norwegia, która chcąc zapobiec dewastacji środowiska naturalnego, decyduje się na wstrzymanie eksploatacji złóż. Europa staje w obliczu energetycznego kryzysu. Rosja, we współpracy z Unią Europejską, przechodzi do działania. Zostaje porwany premier Norwegii, a w całym kraju zaczyna się rosyjska okupacja. Choć sytuacja jest spokojna, budzi bunt części społeczeństwa. Zaczyna się polityczna gra. Najdroższy w dotychczasowej historii norweskiej kinematografii serial telewizyjny. Pomysłodawcą fabuły jest Jo Nesbo - autor bestsellerowych kryminałów. Wzbudziła ona wiele kontrowersji, m.in. Rosja potępiła pomysły scenarzystów.

W tym odcinku

Amerykanie uważają, że Jesper Berg powinien opuścić ich ambasadę, i proponują mu wyjazd do Szwajcarii. On odmawia. W dodatku udziela wywiadu dla amerykańskiej telewizji, który sprawia, że rodzi się społeczne przekonanie o tym, iż USA są stroną konfliktu - sojusznikami Norwegii. Amerykański ambasador jest wściekły, bo stało się dokładnie to, czego się obawiał. Nieoczekiwaną pomoc w schronieniu się oferują Bergowi członkowie ugrupowania Wolna Norwegia.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)