O krok od śmierci (Sztuka przetrwania): Cudem ocaleni

(I Shouldn't Be Alive: Jaws of Death)

serial dokumentalny
W skrócie:Greg Rasmussen śledził z samolotu kłusowników w Zimbabwe. Burza uszkodziła maszynę. W trakcie lądowania złamał kości miednicy i nóg. Cudem ocalał.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial przedstawia oparte na faktach historie ludzkiej determinacji i siły przetrwania. Podczas dziesięciu godzinnych odcinków filmowcy odwiedzą różne rejony kuli ziemskiej i spotkają ludzi, którzy stanęli twarzą w twarz ze śmiercią. Niektórzy z nich to rasowi poszukiwacze przygód i nieustraszeni sportowcy, podczas gdy inni są zwykłymi osobami, które niespodziewanie znalazły się w trudniej, wyjątkowej sytuacji. Opowiedzą nam o dramatycznych przeżyciach, jakie doprowadziły je do granic wytrzymałości i zmusiły do tego, by za wszelką cenę walczyć o życie.

W tym odcinku

Greg Rasmussen z samolotu śledził działania kłusowników polujących na zwierzęta w Zimbabwe. Nadeszła jednak burza, która uszkodziła maszynę. W trakcie lądowania awaryjnego mężczyzna złamał kości miednicy i obu nóg. Ciężko ranny, nie mający najmniejszego pojęcia, gdzie się znajduje, mógł całkowicie zdać się na los lub podjąć ryzyko i poszukać schronienia w miejscu bardziej niebezpiecznym. W nocy krył się przed drapieżnikami zamieszkującymi afrykańską równinę, w dzień uciekał przed zabójczymi promieniami słonecznymi. Jego jedynym schronieniem była wnęka pod kadłubem wraku samolotu, gdzie wyciekające z maszyny paliwo stale groziło wybuchem.