Nowe raje: Tasmania (10)

(Grenn Paradise 2)

serial dokumentalny Francja 2008
Reżyseria:Jean Yves Cauchard
W skrócie:Tasmanię oddziela od Australii Cieśnina Bassa. Połowa powierzchni tego malowniczego lądu jest zalesiona, a jedna czwarta wchodzi w skład Parku Narodowego. Jest to przepiękna dzika kraina.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W drugiej serii cyklu dokumentalnego "Zielony raj" twórcy przemierzają z kamerą kolejne egzotyczne miejsca, gdzie środowisko naturalne znajduje się pod specjalnym nadzorem rdzennej ludności. Tego typu rezerwaty są otwarte jedynie dla niewielkiej, ściśle określonej grupy turystów. Wszyscy odwiedzający te dziewicze tereny muszą zachować szczególne poszanowanie dla otaczającej przyrody i lokalnych zwyczajów.

W tym odcinku

Tasmania jest wyspą oddzieloną od kontynentu australijskiego Cieśniną Bassa. Połowa powierzchni tego malowniczego lądu jest zalesiona, a jedna czwarta wchodzi w skład Parku Narodowego, zaliczanego od 1982 roku w poczet Światowego Dziedzictwa Naturalnego UNESCO. W ostatnim odcinku przyrodniczej serii, wraz z jej twórcami udajemy się do tej przepięknej, dzikiej krainy, w której występują m.in. drzewiaste paprocie i gigantyczne drzewa - żywe pomniki minionych epok.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także