Niesamowite zagadki medyczne (2)

Niesamowite zagadki medyczne (2)

(Medical Incredible 3: Extreme Amnesia)

serial dokumentalny Irlandia 2005   od 12 lat
W skrócie:Twarz Anne Hjelle została dosłownie zerwana przez pumę. Zespół mikrochirurgów dokonał cudów w sali operacyjnej. Dyrygent Clive Wearing padł ofiarą wirusa, który poczynił spustoszenie w jego mózgu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Analiza przypadków niezwykle rzadkich dolegliwości i urazów. W programie przedstawiane są osoby, których schorzenia są niemal niespotykane. W każdym odcinku jest sześć opowieści pacjentów. Ujawniają oni, jak problemy ze zdrowiem wpłynęły na ich życie. Dzięki wypowiedziom lekarzy i naukowców możemy z kolei zrozumieć naturę i przyczyny dolegliwości bohaterów serii. Eksperci objaśniają, na czym polega terapia, jeśli choroba lub uraz da się wyleczyć. W trzeciej serii cyklu poznamy m.in. historię mężczyzny, który wstrzelił gwóźdź w swoje serce, i dziecka narodzonego dzięki transplantacji jajnika.

W tym odcinku

Twarz Anne Hjelle została dosłownie zerwana przez pumę. Kobieta zdołała przeżyć, a zespół znakomitych mikrochirurgów dokonał cudów w sali operacyjnej. Ceniony dyrygent Clive Wearing padł ofiarą wirusa, który poczynił spustoszenie w jego mózgu. Wskutek choroby jego pamięć krótkotrwała obejmuje jedynie siedem sekund. 12-letnia Shanay Dattoli urodziła się z atrezją dróg żółciowych. Szansę na życie dał jej przeszczep wątroby. 11-letnia Monica też przeszła wiele - przyszła bowiem na świat zrośnięta z guzem tak dużym jak ona sama. Jamie Hunter został przygnieciony przez wielki głaz. Przeżył tylko determinacji lekarzy. Dowiemy się też, jakim przekleństwem jest nadludzki słuch.