Najdziwniejsze zwierzęta świata (1)

Najdziwniejsze zwierzęta świata (1)

(World's Weirdest: Mutants)

serial dokumentalny Nowa Zelandia 2015   od 12 lat
W skrócie:Filmowcy ruszają na poszukiwania najbardziej spektakularnych przykładów zwierzęcych zachowań, które przypominają zombi. Widzowie dowiedzą się, w jaki sposób funkcjonują duże grupy takich stworzeń.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 1 lutego
za 11 dni
7:30 Nowa TV

Opis

Bohaterami cyklu są niezwykłe stworzenia, których wygląd i zwyczaje zaskakują i szokują. Filmowcy prezentują najbardziej dziwaczne sposoby, w jakie zwierzęta adaptują się do warunków życia i mutują. Na przykład ryby z rodziny muren wykształciły drugi zestaw zębów w gardle, aby móc przełykać. Zwierzęta są również bardzo pomysłowe w zapewnieniu sobie bezpieczeństwa, np. bobry budują bunkry ratunkowe na wypadek zagrożenia. Niektóre gatunki zbroją się i robią zapasy. Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się też stworzeniom, które mają specyficzny sposób traktowania swojego potomstwa, np. samcom ryb zjadającym swoje młode.

W tym odcinku

Od zarania dziejów w świecie zwierzęcym powstawały i ewoluowały niesamowite gatunki, które bardziej przypominają monstra z utworów fantastycznonaukowych niż znany nam świat fauny. W dzisiejszym odcinku filmowcy wyruszają na poszukiwania najbardziej spektakularnych przykładów zwierzęcych zachowań, które przypominają aktywność zombi. Widzowie dowiedzą się, w jaki sposób funkcjonują duże grupy takich stworzeń i dlaczego obrały taką strategię przetrwania.

Zobacz także