Na ratunek 112 (88)

Na ratunek 112 (88)

serial paradokumentalny Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Maria mdleje podczas gotowania obiadu. Na szczęście jej sąsiadka wyczuwa woń spalenizny i dzwoni na 112. Operator instruuje lokatorów bloku, by spróbowali wyważyć drzwi do mieszkania.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dramatyczne historie, które mogą zdarzyć się każdemu. Losy bohaterów, którzy ulegli wypadkom, zależą od wiedzy i doświadczenia osób dyżurujących pod numerem 112. Dyspozytorzy pogotowia nie tylko wysyłają karetkę na miejsce zdarzenia, ale również udzielają wskazówek, jak postępować z poszkodowanym. Na każdy odcinek składają się dwie zamknięte historie.

W tym odcinku

Maria stara się powrócić do wagi sprzed ciąży. Aby tego dokonać, stosuje restrykcyjną dietę: ogranicza spożywane kalorie i przyjmuje duże ilości płynów. Pewnego dnia kobieta mdleje podczas gotowania obiadu. Na szczęście jej sąsiadka, Zofia, wyczuwa woń spalenizny i dzwoni na 112. Operator instruuje lokatorów bloku, by spróbowali wyważyć drzwi do mieszkania. Kiedy pomoc dostaje się do środka, stan Marii znacznie się pogarsza. Pada podejrzenie, że kobieta cierpi na przewodnienie hipotoniczne organizmu. W tym samym czasie bezdomny obserwuje, jak z samochodu wyrzucana jest nieprzytomna kobieta. Miłosz postanawia jej pomóc, dzwoniąc na numer alarmowy. Operator prosi go, aby przeszukał kieszenie kobiety. Świadkiem sytuacji jest Filip, który myśli, że mężczyzna okrada leżącą na ziemi dziewczynę. Sytuacja jednak się wyjaśnia i poszkodowana trafia do szpitala. Okazuje się, że padła ofiarą gwałtu.

Zobacz także