Na lodowym szlaku (15)

Na lodowym szlaku (15)

(Ice Road Truckers: Deadly Melt)

reality show Kanada/USA 2010   od 12 lat
W skrócie:Śnieg i lód na Alasce zaczynają się topić. Kierowcy dla zminimalizowania ryzyka podróżują razem. Greg i Ray zaprzyjaźniają się.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna odsłona zmagań kierowców ciężarówek, którzy każdej zimy pokonują setki kilometrów po niebezpiecznych arktycznych trasach Ameryki Północnej. Czwarta seria programu ukazuje wyzwania, jakim muszą sprostać pracownicy firm przewozowych operujących na drodze Dalton na Alasce. Podróże tą trasą możliwe są wyłącznie zimą, kiedy grunt skuty jest lodem. Zobaczymy kierowców zmierzających m.in. do miast Bettles i Nuiqsut. Jedyna droga, jaką można do nich dojechać, prowadzi po powierzchni zamarzniętych rzek i bagien. W tym sezonie do bohaterów programu dołączają 27-letni Greg Boadwine i 44-letni Ray Veilleux.

Temperatury na Alasce rosną i zbliża się najbardziej niebezpieczny okres w roku - pora roztopów. W ubiegłym roku lód spływający rzeką Jukon niemal zabrał ze sobą całą wioskę. Teraz służby Departamentu Transportu ścigają się z żywiołem, aby zabezpieczyć Dalton Highway i podróżujących tą trasą. Mimo że kierowcy rywalizują ze sobą, dla bezpieczeństwa zmuszeni są jechać razem. Jack i Lisa natykają się na poważną przeszkodę na drodze. Greg i Ray starają się sobie pomagać, ale dochodzi między nimi do konfliktu. Hugh Rowland zostaje ukarany za przekroczenie prędkości.

Zobacz także