NSU: Brunatni zabójcy: Śledczy. Do użytku służbowego (3)

NSU: Brunatni zabójcy: Śledczy. Do użytku służbowego (3)

(Mitten in Deutschland: NSU)

MINISERIAL KRYMINALNY Niemcy 2016   od 12 lat
Występują:Anna Maria Mühe, Albrecht Schuch, Sebastian Urzendowsky, Ben Münchow
W skrócie:Tematem trzeciego i ostatniego odcinka jest praca grupy dochodzeniowej tropiącej zamachowców. Twórcy chcą dowiedzieć się jak to możliwe, że w środku Europy prowadziła działalność tak agresywna grupa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W latach 2000-2007 w Niemczech działało ultraprawicowe, terrorystyczne ugrupowanie NSU - National Socialist Underground. Członkowie grupy otwarcie odwoływali się do neonazistowskiej ideologii. Organizacja odpowiadała za serię brutalnych morderstw, których ofiarami padali imigranci mieszający w kraju. W biały dzień pozbawili życia dziesięć osób, głównie Turków i Kurdów, choć na liście ofiar znalazł się również jeden Grek, a także rodowita Niemka. Sprawę badały niemieckie służby wywiadowcze, które początkowo uznały zabójstwa za wynik sporów wewnątrz imigranckich społeczności. Nie brali pod uwagę NSU. Członkowie grupy zostali złapani dopiero w 2011 roku.

Tematem trzeciego i ostatniego odcinka jest pracach grupy dochodzeniowej tropiącej fanatycznych zamachowców. Twórcy chcą wyjaśnić wszystkie wątpliwości dotyczące sprawy i dowiedzieć się jak to było możliwe, że w środku Europy mogła prowadzić nieskrępowaną działalność tak agresywna grupa. Starają się dociec czemu sprawców wykryto tak późno skoro policja znała członków organizacji National Socialist Underground i ich przestępczą działalność.

Występują (pokaż wszystkich)