Misja skarb (3)

Misja skarb (3)

magazyn popularnonaukowy Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Na zlecenie rzeszowskiego IPN ekipa bada podwórko w miejscowości Brzezówka, gdzie - według doniesień - Niemcy zakopali jakiś towar. Niestety, wyniki tej misji okazują się rozczarowujące.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kiler pracuje jako inspektor warszawskiego metra, jest artystą ślusarzem, przepełnia go wiara w sukces każdego przedsięwzięcia. Dawid jest inwestorem i właścicielem firmy budowlanej, obdarzonym zmysłem organizacyjnym. Cichy natomiast to pełen zapału sołtys i miłośnik nurkowania. Nieustraszony, podejmuje się każdego wyzwania podczas misji. Ci trzej mężczyźni stanowią zdeterminowaną ekipę, która w nowej odsłonie programu dokonuje wielu ważnych historycznych odkryć.

Na zlecenie rzeszowskiego Instytutu Pamięci Narodowej ekipa bada podwórko w miejscowości Brzezówka, gdzie - według doniesień - Niemcy zakopali jakiś towar. Wyniki tej misji okazują się jednak rozczarowujące. Drugie zadanie polega na przesłuchaniu świadka, który za młodu miał okazję zaobserwować, jak żołnierze ukrywają coś w lesie pod Strzyżowem. Dzięki tym informacjom poszukiwacze odnajdują zakodowane dokumenty AK. Przekazują je do IPN-u.

Zobacz także