Miasto skarbów (8)

Miasto skarbów (8)

5.5/10
serial kryminalny Polska 2017   od 16 lat
Występują:Aleksandra Popławska, Magdalena Różczka, Piotr Głowacki, Adam Ferency
W skrócie:Ewa wrzuca skradziony zegarek do puszki kwestującej staruszki. Tymczasem krakowski marszand prosi zespół Szatnera o pomoc. Planuje kupić od Heleny Berg dzieło Turnera. Zależy mu na ekspertyzie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Losy dwóch sióstr: Alicji (Aleksandra Popławska) i Ewy (Magdalena Różczka). Alicja, młoda historyk sztuki, ekspertka w Ministerstwie Kultury w Warszawie, rozpoczyna współpracę z krakowskim wydziałem policji, który ściga przestępców zajmujących się kradzieżą i nielegalną sprzedażą dzieł sztuki. Wkrótce okazuje się, że jej siostra należy do jednej z takich grup i zajmuje się realizowaniem nielegalnych zamówień dla bogatych kolekcjonerów sztuki. Siostry znajdują się po przeciwnych stronach barykady, a ich relacje są skomplikowane, także ze względu na bujną przeszłość. Obie kobiety połączą jednak interesy...

W tym odcinku

Ewa wrzuca skradziony zegarek do puszki staruszki kwestującej pod Kościołem Mariackim. Tymczasem Jerzy Górski, krakowski marszand, prosi zespół Szatnera o pomoc. Planuje kupić od Heleny Berg obraz Turnera i zależy mu na policyjnej ekspertyzie. Wakar zauważa, że Kuba Berg, młody mąż Heleny, interesuje się pielęgniarką sparaliżowanej pacjentki. Helena natomiast odmawia sprzedaży obrazu. Wkrótce Alicję odwiedza Staś Bielecki, jej były mąż, i prosi o przysługę. Niejaki Zdort nachodzi jego żonę, Lenę, i żąda od pracującej w banku kobiety, by dała mu klucze do skrytki 303. Alicja prosi siostrę o znalezienie adresu tego mężczyzny. W międzyczasie policja dostaje zgłoszenie, że Helena Berg nie żyje, a obraz Turnera zniknął.

Występują (pokaż wszystkich)