Lunatycy

6.7/10
DRAMAT OBYCZAJOWY Polska 1959   od 12 lat
Występują:Stanisław Jasiukiewicz, Ludwik Pak, Andrzej Nowakowski, Zofia Marcinkowska
Reżyseria:Bohdan Poręba
W skrócie:Chuliganie w czasie bijatyki ranią przechodnia. Grozi mu utrata wzroku. Jeden z chłopaków zostaje pomyłkowo wzięty za obrońcę. Sprawą interesuje się dziennikarka. Zostaje bohaterem jej reportażu.
Bohdan Poręba debiutuje filmem o chuliganach: jeśli pobity przez wyrostków odzyska wzrok, skończy się poczucie bezpieczeństwa tych, którzy go pobili. Schemat, niestety.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 4 kwietnia
za 9 dni
10:35 Kino Polska (z napisami)
piątek, 5 kwietnia
za 10 dni
7:45 Kino Polska (powtórka) (z napisami)

Opis

Grupa chuligańskiej młodzieży warszawskiej w czasie bijatyki w wesołym miasteczku rani przechodnia, pracownika telewizji, Piotra Nowaka (Stanisław Jasiukiewicz). Mężczyźnie grozi utrata wzroku. Jeden z chłopaków z bandy, Romek (Andrzej Nowakowski), zostaje wzięty przez pomyłkę za obrońcę. To pozwala mu uniknąć kary. Sprawą chłopaka interesuje się młoda dziennikarka Basia (Zofia Marcinkowska). Zostaje on bohaterem jej debiutanckiego reportażu. Powoli między nimi rodzi się uczucie, a w chłopaku budzą się wyrzuty sumienia. Wie, że z chwilą odzyskania wzroku przez Nowaka jego wina wyjdzie na jaw. Koledzy planują porwać rannego ze szpitala. Romek staje w jego obronie przeciwko swoim byłym kompanom.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)