Łowcy przestępców: Zhańbiona niewinność (7)

Łowcy przestępców: Zhańbiona niewinność (7)

(The Hunt with John Walsh)

serial dokumentalny USA 2015   od 16 lat
W skrócie:Historia śledztwa i procesu hinduskiego przywódcy duchowego. Prakashanand Saraswati był traktowany przez członków wspólnoty jak święty. Oskarżono go o przestępstwa seksualne. Do dziś jest poszukiwany.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wstrząsająca seria przedstawiająca szczegóły zbrodni, których sprawcy wciąż pozostają na wolności. Prowadzący program John Walsh to amerykański aktywista zaangażowany w walkę na rzecz praw ofiar przestępstw i rzecznik ogólnokrajowej organizacji pomagającej w poszukiwaniach zaginionych dzieci. Dokumentaliści przedstawiają historie brutalnych przestępstw, opierając się na ustaleniach policji. Rozmawiają też z bliskimi ofiar, świadkami zbrodni i ludźmi, którzy mogą coś wnieść do sprawy. Autorzy programu nie ukrywają, że ich celem jest pomoc w schwytaniu groźnych bandytów, którzy pozostają bezkarni.

W tym odcinku

Historia śledztwa i procesu hinduskiego przywódcy duchowego, który w 1990 roku wraz ze swoimi najwierniejszymi wyznawcami osiedlił się w Teksasie. Prakashanand Saraswati był traktowany przez członków wspólnoty jak święty. Gdy więc jedna z dziewczynek żyjących w grupie Prakashananda poskarżyła się, że guru ją molestuje, rodzice nie uwierzyli. Dopiero po latach trzy młode kobiety zdecydowały się pójść na policję i opowiedzieć o tym, co zrobił im Saraswati. W 2011 roku mężczyzna został skazany na 14 lat więzienia. Zbiegł jednak, zanim skończył się proces, i dotąd pozostaje poszukiwany.