Lombard. Życie pod zastaw (17/39)

serial obyczajowy Polska 2017   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Michał Chorosiński
W skrócie:Do lombardu trafia mężczyzna ze starą książką. Okazuje się, że może być ona warta nawet 200 tysięcy złotych. Lolek w starym woluminie znajduje list adresowany do swojego profesora z uczelni.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 17 grudnia
za 3 dni
18:00 TV Puls 2

Opis

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Przekonuje się o tym właściciel tej instytucji, Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski), jego rodzina, pracownicy, a nawet klienci. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci.

W tym odcinku

Do lombardu trafia mężczyzna ze starą, cenną książką. Okazuje się, że może być ona warta nawet 200 tysięcy złotych. Na Adku robi to duże wrażenie i chce na niej zarobić. Lolek w starym woluminie znajduje list adresowany do swojego profesora z uczelni. Postanawia zapytać mężczyznę, czy książka nie jest jego własnością. Kiedy przypuszczenia się potwierdzają, chłopak postanawia pomóc profesorowi. W międzyczasie Adek podrywa dziewczynę ze skarbówki. Chcąc jej zaimponować, oszukuje, że jest biegaczem. Dziewczyna, która akurat skręciła kostkę, odstępuje Adkowi swój pakiet startowy w półmaratonie.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także