Kod Jezusa: Ewangelia Marii Magdaleny (6-ost.)

Kod Jezusa: Ewangelia Marii Magdaleny (6-ost.)

(Jesus Code: The Gospel of Mary Magdalene)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2015   od 12 lat
W skrócie:Doktor Nicola Denzey-Lewis przeanalizowała gnostycki apokryf zwany Ewangelią Marii Magdaleny. Starała się zgłębić szczególną naturę relacji świętej z Jezusem. Widzowie poznają wyniki jej badań.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Fascynująca opowieść o życiu najsłynniejszego człowieka w historii. Sięgając po nowoczesne metody badawcze i odwołując się do ustaleń archeologów, twórcy serii ukazują nieznane dotąd oblicze Jezusa z Nazaretu. Prowadząc swoiste śledztwo, analizują dowody rzeczowe - sześć przedmiotów związanych z Chrystusem. Badają ich autentyczność i prezentują, co wnoszą one do przedstawionej w Biblii historii Jezusa. Poznamy dzieje Całunu Turyńskiego, relikwii Świętego Krzyża, Ewangelii Judasza, relikwii Jana Chrzciciela oraz Ewangelii Marii Magdaleny.

W tym odcinku

Centralną postacią odcinka jest Maria Magdalena. W tradycji chrześcijańskiej była ona przez wieki uważana za skruszoną prostytutkę, której Jezus przebaczył grzechy i która podążyła za jego naukami. Jednak analiza zapisów Nowego Testamentu wykazuje, że nie ma dowodów na poparcie takiej interpretacji historii Marii Magdaleny. Pismo Święte przedstawia ją jako jedną z najwierniejszych uczniów Chrystusa, świadka jego męki i zmartwychwstania. W programie zobaczymy relację z podróży, jakie dr Nicola Denzey-Lewis odbyła do Kairu i Berlina, aby przeanalizować gnostycki apokryf zwany Ewangelią Marii Magdaleny. Badaczka stara się zgłębić szczególną naturę relacji świętej z Jezusem.

Zobacz także