Klątwa Wyspy Dębów 6: Cenny metal (6)

Klątwa Wyspy Dębów 6: Cenny metal (6)

(The Curse of Oak Island: Precious Metal)

reality show USA 2018
W skrócie:Analiza Nolan Cross sugeruje związek szybu skarbów z templariuszami, ale pod wpływem nowych dowodów ekipa nabiera przekonania, że ołowiany krzyż może być największym odkryciem w Ameryce Północnej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 26 maja
za 5 dni
18:40 HISTORY

Opis

U wybrzeży Nowej Szkocji w Kanadzie leży owiana tajemnicą Wyspa Dębów. Pod koniec XVIII wieku rzekomo odkryto tu zagadkową studnię. Uznano, że pod ziemią znajdują się kosztowności zrabowane przez piratów lub wikingów. Inne teorie mówią o skarbie templariuszy czy cennym ładunku przewożonym przez żeglarzy. Eksploracją terenu zajęło się wiele profesjonalnych firm. Prace uniemożliwiała jednak woda zalewająca szyb. Poszukiwaniami zainteresował się nawet sam Franklin D. Roosevelt. Do tej pory nie udało się wyjaśnić zagadki ani ustalić autentyczności tej historii. Wielu specjalistów uważa nawet, że mamy do czynienia ze sprytną mistyfikacją. Nowi właściciele tych terenów, bracia Rick i Marty, wznawiają poszukiwania sprzed 200 lat.

Analiza Nolan Cross sugeruje związek szybu skarbów z templariuszami, ale pod wpływem nowych dowodów ekipa nabiera przekonania, że ołowiany krzyż może być największym odkryciem na terenie Ameryki Północnej.

Zobacz także