Katarzyna Wielka (1/4)

Katarzyna Wielka (1/4)

(Catherine the Great)

serial kostiumowy Wielka Brytania 2019   dla dorosłych
Występują:Helen Mirren, Jason Clarke, Gina McKee, Rory Kinnear
Reżyseria:Philip Martin
W skrócie:Katarzyna wyprawia się w podróż dolnym Dnieprem. Towarzyszy jej faworyt, książę Potiomkin. To okazja, żeby wspomnieć dawne czasy, kiedy w petersburskim pałacu caryca miała wielu wrogów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia rządów i życia miłosnego najdłużej panującej carycy Rosji, Katarzyny Wielkiej. W rolę tytułowej monarchini wciela się 73-letnia brytyjska aktorka, Helen Mirren, zdobywczyni Oscara i Złotego Globu za kreację Elżbiety II w produkcji pt. "Królowa". Serial opowiada o skandalu, intrygach, kulisach ogromnego konfliktu i obsesyjnej miłości między władczynią i jej faworytem, feldmarszałkiem Grigorijem Potiomkinem.

W tym odcinku

Katarzyna wyprawia się w podróż dolnym Dnieprem, by odwiedzić ziemie odebrane Imperium Osmańskiemu w krwawych wojnach. Towarzyszy jej faworyt, książę Potiomkin, który administruje tymi terenami. To okazja, żeby wspomnieć dawne czasy, kiedy w petersburskim pałacu caryca miała wielu wrogów. Niewierny kochanek, Grigorij Orłow, zachęca ją do małżeństwa, które może zaszkodzić jej opinii. Jej syn, książę Paweł, zbliża się do wieku, w którym zażąda od niej tronu. Minister Panin intryguje za plecami władczyni. Wtedy Katarzyna poznaje młodego porucznika Potiomkina.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także