Jednostki specjalne w uderzeniu (5)

(Black Ops)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2012   od 12 lat
W skrócie:Serial o działalności jednostek specjalnych, zarówno tych znanych (SAS czy Navy Seals), jak i mniej popularnych (indyjskie Czarne Koty).

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial pokazuje, jak działają jednostki specjalne z każdego kraju świata - te znane (SAS czy Navy Seals) i mniej znane (indyjskie Czarne Koty, rosyjska Alfa). Producenci pokażą kolejne etapy trudnej i odpowiedzialnej pracy komandosów. Jedna pomyłka może bowiem doprowadzić do śmierci niewinnych cywili czy konfliktów na tle politycznym. Zabiorą też widzów na naradę przed akcją, dzięki rzetelnemu odtworzeniu wydarzeń przedstawią przebieg operacji. W programie pojawią się także wywiady z przedstawicielami sił specjalnych oraz naszpikowane efektami pirotechnicznymi nagrania.

W tym odcinku

Odcinek opowiada o wydarzeniach z 13 października 1977 roku. Czterech członków Ruchu Wyzwolenia Palestyny zamordowało pilota i porwało samolot pełen pasażerów. Terroryści udali się do Rzymu. Tam delegaci rządu i premier Włoch dyskutowali nad sposobem odbicia zakładników, ale Włosi podjęli decyzję, żeby nie podejmować żadnych działań. Maszyna lądowała jeszcze kilka razy, w końcu dotarł do Somalii. Członkowie Ruchu Wyzwolenia Palestyny podawali pasażerom alkohol i grozili, że spalą wszystkich, którzy byli na pokładzie samolotu, jeśli zostaną spełnione ich żądania. Terroryści chcieli uwolnienia z więzienia Baadera oraz jego ludzi z Frakcji Czerwonej Armii.