Jak mam na imię

Jak mam na imię

6.6/10 7.1/10

(Infancia clandestina)

DRAMAT HISTORYCZNY Argentyna/Brazylia/Hiszpania 2011   od 12 lat
Występują:Ernesto Alterio, Natalia Oreiro, César Troncoso, Cristina Banegas
Reżyseria:Benjamín Ávila
W skrócie:Argentyna, 1979 r. Juan razem z bliskimi, którzy walczą z rządzącą juntą wojskową, wraca do ojczyny. Chłopak zakochuje się w koleżance.
Z autobiografii reżysera dorastającego w Argentynie przełomu lat 70. i 80. XX w.: ukrywający się pod fałszywym nazwiskiem i imieniem chłopiec staje wobec problemów tożsamościowych i przeżywa pierwszą miłość.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Argentyna, rok 1979. 12-letni Juan (Teo Gutiérrez Moreno) przyjeżdża razem z bliskimi do ojczyzny po latach spędzonych na Kubie. Rodzice chłopaka, Cristina (Natalia Oreiro) i Horacio (César Troncoso), oraz jego wuj Beto (Ernesto Alterio) należą do lewicowo-nacjonalistycznej organizacji Montoneros. Ugrupowanie prowadzi bezkompromisową walkę z juntą wojskową, która sprawuje w kraju rządy. Nastolatek i jego bliscy muszą posługiwać się fałszywą tożsamością, aby nie zostać schwytani. Z powodu zakazanej działalności politycznej wymierzonej przeciwko reżimowi rodzinie zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Juan stara się nie myśleć o tym, że w szkole musi przedstawiać się jako Ernesto. Szybko przyzwyczaja się do nowego środowiska i zjednuje sobie przychylność rówieśników. Obdarza uczuciem swoją koleżankę, Marię (Violeta Palukas). Pewnego dnia jednak dowiaduje się, że czeka go wyjazd z Argentyny i rozstanie z ukochaną. Reżyserem filmu jest debiutant Benjamín Ávila, który częściowo wzorował się na historii własnej rodziny. W jednej z głównych ról wystąpiła popularna piosenkarka i aktorka Natalia Oreiro.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)