Iluminacja (2/10)

Iluminacja (2/10)

(Enlightened: Now or Never)

serial komediowy USA 2011   od 12 lat
Występują:Laura Dern, Diane Ladd, Luke Wilson, Sarah Burns
Reżyseria:Miguel Arteta
W skrócie:Szefowie nie zgadzają się, by Amy wróciła na dawne stanowisko. Przenoszą ją do biura w piwnicy i innych obowiązków. Amy znajduje w internecie informacje o przekrętach w wielu korporacjach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Czterdziestoletnia pracowniczka korporacji Amy Jellicoe (Laura Dern) właśnie skończyła terapię w ośrodku na Hawajach. Pojechała tam, by odzyskać psychiczną równowagę po załamaniu nerwowym, spowodowanym stresem w pracy i nieudanym życiem osobistym. Pobyt na egzotycznej wyspie pomógł jej odzyskać kontrolę nad samą sobą. Bogatsza o nowe doświadczenia i zaznajomiona z technikami medytacji wraca do Los Angeles z zamiarem zmiany własnego życia. Chce lepiej wykonywać zawodowe obowiązki, ponownie znaleźć wspólny język z matką, Helen (Diane Ladd), i pomóc byłemu mężowi Leviemu (Luke Wilson). Robi wszystko, by nie zagubić się na nowo... Serial według pomysłu Laury Dern, która zagrała także główną rolę, i Mike'a White'a, został nagrodzony Złotym Globem.

W tym odcinku

Szefowie Abaddon Industries nie zgadzają się, by Amy wróciła na zajmowane dawniej stanowisko. Zamiast tego przenoszą ją do biura w piwnicy firmy, gdzie w towarzystwie aspołecznych introwertyków ma wprowadzać dane do komputera. Podczas przerw w pracy Jellicoe znajduje w internecie informacje o nieprawidłowościach i przekrętach, jakie ma na sumieniu większość korporacji. Po pracy Amy nie ustaje w wysiłkach, by zmienić na lepsze życie Leviego i swojej matki. Oni jednak nie doceniają jej starań.

Nagrody

Złoty Glob

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także