Galileo (555)

Galileo (555)

program popularnonaukowy   od 12 lat
W skrócie:Widzowie zobaczą, jak wytwarza się poszczególne rodzaje serów. Poznają ludzi wykonujących osobliwe zawody. Dowiedzą się, skąd pochodzą arbuzy, jak się je uprawia i rozpoznaje dojrzałe owoce.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Tym razem widzowie dowiedzą się, jak wytwarza się poszczególne rodzaje serów, który z nich najbardziej śmierdzi, oraz za jaki gatunek trzeba zapłacić najwięcej. Poznają też osobliwe zawody. Sprzedawcę orzechów betelowych z Tajwanu, osobliwego dróżnika z Indii czy urzędnika stanu cywilnego pracującego... na strzelnicy. Dowiedzą się też, skąd pochodzą arbuzy, jak się je uprawia oraz jak rozpoznać dojrzały i słodki owoc. A także - dlaczego wyspiarskie węże są mniejsze od lądowych. Na zakończenie programu o telefonach dla alpinistów.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także