Galileo (121)

Galileo (121)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Tym razem zobaczymy jak przygotowuje się sajgonki - w chińskim domu i fabryce. Sprawdzimy również, ile sushi można zjeść naraz oraz ile porcji pizzy jest w stanie zrobić pizzeria...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Tym razem autorzy pokażą, jak przygotowuje się sajgonki. W tym celu wybiorą się do tradycyjnego domu chińskiego i fabryki. Odwiedzą także budowę niezwykłego wieżowca. Dzięki zastosowanej technologii możliwe jest bardzo szybkie tempo pracy robotników. Sprawdzą również, ile sushi można zjeść naraz oraz, ile porcji pizzy jest w stanie zrobić pizzeria. Na koniec wybiorą się na wycieczkę do Hiszpanii. Niezwykłe bogactwo, jakie zostało zgromadzone w tym kraju, umożliwiło eksplorację wielu nieznanych lądów.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także