Galileo (114)

Galileo (114)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:W kolejnym odcinku: produkcja papieru ozdobnego, obserwacja w trakcie lotu największego cywilnego samolotu, 'Antonowa 124' i wizyta w elektrowni Itaipu na granicy Brazylii z Paragwajem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W kolejnym odcinku autorzy programu dowiedzą się, m.in. jak się robi papier ozdobny, kto wymyśla wzory i jak się je nanosi. Prześledzą także proces recyklingu papieru. W trakcie lotu największego cywilnego samolotu, "Antonowa 124" będą obserwować pracę tej gigantycznej maszyny. Zobaczą, ile zużywa on paliwa, jak wiele jest w stanie unieść w powietrze i ile osób jest potrzebnych, by go obsługiwać. Na koniec zwiedzą elektrownię Itaipu, znajdującej się na granicy Brazylii z Paragwajem. Jest to druga co do wielkości elektrownia wodna na świecie.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także