Fabryki smaku USA: Guma do żucia (17)

Fabryki smaku USA: Guma do żucia (17)

(Food Factory USA 2: Mastical Magic)

serial dokumentalny   b.o.
W skrócie:Wizyta w fabryce gumy do żucia Big League Chew. Zobaczymy też, jak przebiega produkcja chrzanu w Baltimore i babeczek, które rozsławił incydent związany z bezpieczeństwem państwa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 30 października
za 11 dni
22:00 Discovery Science

Opis

W każdym odcinku prezentowane są kulisy produkcji trzech ulubionych przysmaków Amerykanów. Widzowie mają okazję zobaczyć, jak powstają pyszne słodycze i wyśmienite wytrawne dania. Twórcy serii odwiedzają zarówno kameralne rodzinne zakłady i piekarnie, jak i gigantyczne przedsiębiorstwa. Przedstawiają zaangażowanych pracowników i wspaniałe maszyny, dzięki którym możliwe jest przetworzenie gór surowców w gotowe produkty, sprzedawane w sklepach w całych Stanach Zjednoczonych. Przed nami uczta dla zmysłów, którą możemy delektować się bez obaw o puste kalorie.

W tym odcinku

W dzisiejszym odcinku zobaczymy, jak powstaje guma Big League Chew, której na całym świecie sprzedano ponad pół miliarda opakowań. Odwiedzimy również zakłady w Baltimore, w których łzy same cisną się do oczu. Wszystko za sprawą wytwarzanego tam tradycyjnego chrzanu. Przekonamy się również, jak zyskały popularność słynne babeczki z Pensylwanii. Dowiemy się, dlaczego zainteresował się nimi inwestor, który jest telewizyjną gwiazdą.

Zobacz także