Dokument Eleven: Najlepsi piłkarze: Hagi

Dokument Eleven: Najlepsi piłkarze: Hagi

(Football's Greatest)

serial dokumentalny
W skrócie:Portret wybitnego rumuńskiego piłkarza. Fakty związane z Gheorghem Hagim dowodzą, że był zawodnikiem o nieprzeciętnych umiejętnościach. W barwach reprezentacji dotarł do ćwierćfinału MŚ w 1994 roku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 25 grudnia
za 10 dni
8:00 Eleven Sports 1
środa, 27 grudnia
za 12 dni
8:00 Eleven Sports 1
środa, 27 grudnia
za 12 dni
20:00 Eleven Sports 2

Opis

Cykl dokumentów prezentujący sylwetki najwybitniejszych piłkarzy w historii futbolu. Autorzy przygotowali fragmenty meczów, ciekawe anegdoty oraz wspomnienia, które pozwalają poznać bohaterów stadionów z zupełnie nowej perspektywy. W programie pojawią się m.in. Rivaldo, Christo Stoiczkow, Franco Baresi, Gheorghe Hagi, Iker Casillas, Alessandro Del Piero, Andrea Pirlo i Xavier Hernández.

W tym odcinku

Portret najwybitniejszego piłkarza w historii rumuńskiego futbolu. I choć przydomek "Maradona Karpat" u wielu kibiców może wzbudzić uśmiech politowania, to fakty związane z Gheorghem Hagim dowodzą, że był zawodnikiem o nieprzeciętnych umiejętnościach. Dwa sezony spędził w Realu Madryt, dwa w FC Barcelonie, a wcześniej dwa razy Strona | 2 awansował do półfinału Pucharu Europy w barwach Steauy Bukareszt. W barwach reprezentacji Rumunii dotarł do ćwierćfinału MŚ w USA w 1994 roku.

Zobacz także