Doktor Who (1/13)

Doktor Who (1/13)

(Doctor Who: Rose)

serial SF Kanada/Wielka Brytania 2005   od 7 lat
Występują:David Tennant, Billie Piper, Camille Coduri
Reżyseria:Keith Boak
W skrócie:Akcja serialu rozgrywa się we współczesnym Londynie. Nastoletnią Rose, pracującą w galerii handlowej, atakują manekiny. Ratuje ją Doktor, który oznajmia, że jest kosmitą.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rose Tyler wiedzie spokojne życie, pracując w sklepie w Londynie. Pewnego dnia wszystko się zmienia - manekiny w sklepie ożywają i próbują ją zabić. Niespodziewanie ratuje ją człowiek, który przedstawia się jako Doktor. Nieoczekiwanie Rose trafia w sam środek walki Doktora z obcymi, którzy chcą zdobyć Ziemię i zniszczyć ludzkość. Okazuje się, że Doktor również jest obcym, ostatnim przedstawicielem swojej rasy, podróżującym w czasie i przestrzeni, by walczyć ze złem. Tak zaczyna się niesamowita przygoda Rose, która wraz z Doktorem odwiedzi różne miejsca i różne epoki, aby ratować ludzkość przed zagładą i stawiać czoła różnym wrogom - robotom, obcym i ludziom. Rose dowie się również, że nie można bezkarnie zmieniać biegu wydarzeń - przy próbie ingerencji w los jej ojca przyciągnie uwagę Żniwiarzy.

W tym odcinku

Londyn. Nastoletnia Rose Tyler (Billie Piper) pracuje w galerii handlowej. Pewnego dnia spostrzega, że manekiny stojące w podziemnych magazynach ożywają. Atakują one przerażoną dziewczynę. Ratuje ją jej tajemniczy mężczyzna, który przedstawia się jako Doktor (Christopher Eccleston). Gdy dziewczyna wydostaje się z centrum handlowego, budynek eksploduje. Następnego dnia Doktor wyjawia Rose, że jest kosmitą. Podróżuje niebieską budką telefoniczną w czasie i przestrzeni. Natomiast manekiny to przybysze z obcej planety - Nestenowie, którzy chcą podbić Ziemię. Tymczasem kosmici wcielają się w Mickeya (Noel Clarke), chłopaka Rose. Szykują się do zagłady Londynu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)