Detektyw Murdoch 2: Wszystko, co możliwe... (13-ost.)

Detektyw Murdoch 2: Wszystko, co możliwe... (13-ost.)

(Murdoch Mysteries: Anything You Can Do)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2009
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Dylan Neal
Reżyseria:Kelly Makin
W skrócie:Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie śmierci geologa i kolekcjonera motyli, pana Breena. Detektyw sądzi, że doszło do wypadku. Innego zdania jest jednak sierżant kanadyjskiej policji konnej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Epoka wiktoriańska. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji,niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Umiera geolog i zbieracz motyli, pan Breen. Jego śmierć wygląda na wypadek. Mężczyzna wypadł przez okno, gdy próbował złapać rzadki okaz owada. Tymczasem na miejsce tragedii przybywa z Kolumbii Brytyjskiej sierżant kanadyjskiej policji konnej, Jasper Linney (Dylan Neal). Policjant twierdzi, że doszło do zbrodni. Murdoch nie jest zadowolony z tego, że musi współpracować z zarozumiałym funkcjonariuszem, ale przekonuje się, że wiele ich łączy. Wkrótce okazuje się, że nieznajomy miał rację. W trakcie śledztwa detektyw odkrywa poważną aferę związaną z handlem gruntami w Kolumbii Brytyjskiej. W skomplikowaną i niebezpieczną sprawę zamieszani są: potężna spółka górnicza, płatny zabójca "Wypadkowy Al" (Michael Kash) oraz ojciec Williama, Harry. Ostatni odcinek drugiego sezonu o przygodach detektywa Williama Murdocha.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)