Ciężarówką po antypodach (6)

Ciężarówką po antypodach (6)

(Outback Truckers 2)

serial dokumentalny Australia
W skrócie:Macca transportuje jacht. Tymczasem Russell próbuje odzyskać swój biznes i zdrowie. Jest to niebezpieczna i karkołomna misja.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W Australii znaleźć można jedne z najtrudniej dostępnych miejsc na całym świecie. Mimo wszystko dla kierowców ciężarówek podróż przez cały kontynent stanowi chleb powszedni. Ich ogromne pojazdy są dłuższe od samolotów i cięższe od czołgów. Potrafią pracować dwadzieścia cztery godziny na dobę i przewodzić ładunki wszystkich rozmiarów. Prowadzą je najlepsi i najtwardsi kierowcy, którym zależy jedynie na tym, aby dotrzeć do celu. W drugim sezonie programu widzów czeka kolejna pełna emocji wyprawa do czasami zabawnego, a czasami przerażającego świata australijskich truckersów.

W tym odcinku

Russell McDonough, specjalista od przewozu złomu, musi ratować swój biznes. W tym celu udaje się w podróż, aby odebrać odpady z jednego z najdalej położonych miejsc w całej Australii. Jego trasa prowadzi do północnego miasteczka Yuendumu, zamieszkanego przez społeczność Aborygenów. Natomiast Dave "Mack" McCreedy transportuje z klubu żeglarskiego długi na 12 metrów i ważący 7,5 tony jacht wyścigowy. Nawet dla niego będzie to nie lada wyzwanie. Przed Mackiem droga licząca 5000 kilometrów - kierowca musi zdążyć na regaty w pobliżu Airlie Beach. Tymczasem Bluezy i Noelene, para weteranów, utykają w zakorkowanym Perth, tak bardzo odległym od szerokich, pustych autostrad, które zdążyli już pokochać.

Zobacz także