Biała królowa (6/10)

Biała królowa (6/10)

(The White Queen: Love and Death)

serial obyczajowy Francja/Wielka Brytania 2013   od 16 lat
Występują:Aneurin Barnard, Rebecca Ferguson, Amanda Hale, Faye Marsay
Reżyseria:Jamie Payne
W skrócie:Elżbieta odkrywa, że jej mąż ma kochankę. Małgorzata Beaufort planuje małżeństwo, które ma umożliwić powrót Henryka z wygnania. Uznana za zdrajczynię Anna zostaje oddana pod opiekę Jerzego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Brytyjski serial oparty na serii powieści historycznych Philippy Gregory "The Cousin's War". W XV-wiecznej Anglii trwają bratobójcze walki. Dwa zwaśnione rody, Yorkowie i Lancasterowie, rywalizują o tron. Dzięki manipulacjom lorda Warwicka (James Frain) królem zostaje Edward IV z Yorków (Max Irons). Młody władca zakochuje się we wdowie Elżbiecie Woodville (Rebecca Ferguson) i bierze z nią sekretny ślub. Tymczasem na arenę walki politycznej wkracza lady Margaret Beaufort (Amanda Hale). Kobieta snuje plany, które w przyszłości mają doprowadzić jej syna Henryka Tudora (Oscar Kennedy) na tron.

W tym odcinku

Sprawy nie idą po myśli Elżbiety. Kobieta traci bliskie osoby i odkrywa, że jej mąż ma kochankę. Małgorzata Beaufort planuje małżeństwo, które ma umożliwić powrót Henryka z wygnania. Anna zostaje oddana pod opiekę Jerzego po tym, jak uznano ją za zdrajczynię.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)