Biała królowa (2/10)

Biała królowa (2/10)

(The White Queen: The Price of Power)

serial obyczajowy Francja/Wielka Brytania 2013   od 16 lat
Występują:Aneurin Barnard, Rebecca Ferguson, Amanda Hale, Faye Marsay
Reżyseria:James Kent
W skrócie:Po uroczystej koronacji Elizabeth i jej matka rozpoczynają ważną misję. Muszą zapewnić bezpieczeństwo rodzinie poprzez zaaranżowanie małżeństw braci i sióstr z arystokratami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Brytyjski serial oparty na serii powieści historycznych Philippy Gregory "The Cousin's War". W XV-wiecznej Anglii trwają bratobójcze walki. Dwa zwaśnione rody, Yorkowie i Lancasterowie, rywalizują o tron. Dzięki manipulacjom lorda Warwicka (James Frain) królem zostaje Edward IV z Yorków (Max Irons). Młody władca zakochuje się we wdowie Elżbiecie Woodville (Rebecca Ferguson) i bierze z nią sekretny ślub. Tymczasem na arenę walki politycznej wkracza lady Margaret Beaufort (Amanda Hale). Kobieta snuje plany, które w przyszłości mają doprowadzić jej syna Henryka Tudora (Oscar Kennedy) na tron.

W tym odcinku

Po uroczystej koronacji Elizabeth i jej matka rozpoczynają ważną misję. Muszą zapewnić bezpieczeństwo rodzinie poprzez zaaranżowanie małżeństw braci i sióstr z arystokratami. Szczęście Elizabeth nie trwa jednak długo. Szybko odkrywa, że Warwick kazał zamordować jej brata i ojca. W tym samym czasie - po tym, jak ród Lancasterów został pozbawiony tytułów - Margaret Beaufort snuje wielkie plany. Chciałaby, aby jej syn Henry Tudor został następnym królem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)